Azeroth 2024


Ročník 2024

Azeroth 2024 proběhl od 10. do 10. 5. u obce Žďár u DoksProlog 2024Epilog 2023Prolog 2023Epilog 2022Prolog 2022Prolog 2021Prolog 2020Prolog 2019Epilog 2018Prolog 2017 - Gul'danProlog 2017 - Kirin TorProlog 2016Epilog 2015


Epilog 2015

Poslední obránci Black Templu padli, rozdrceni mocnými ranami hrdinů! Pomalu utichá bitevní vřava. Sotva ale usedl prach, uviděli hrdinové stát posledního bojovníka v černozlaté zbroji. Poslední z Shaelfů zůstal dosud neporažen.

Hrdinové vydali pokyn znovu postavit linie, než ale znovu zaduněly válečné bubny, kdosi je zastavil. Nikdo nevěřil, že by tito dva mohli kráčet bok po boku a přes to zde stojí - Gul´dan, nejmocnější warlock Azerothu, a Illidan Stromrage. Illidanovi z očí sálala čirá nenávist, a sledoval pouze Shaelfa.

Tento bídný otrok démonů mi ukradl zbraň i mysl. Ale trest ho nemine, bude si přát, aby nikdy nevyplul do Pandárie a nikdy neobjevil sílu Sha! Nikdo se nemůže postavit, mě – Illidanovi!

Illidanovi oči zaplály jasným zeleným světlem – tak působí esence Gul´danovi lebky. Nyní jsem nepřemožitelný!

 

Napřáhl ruku. Čepele Azzinothu vyletěly Shaelfovi z rukou a vrátily se ke svému právoplatnému majiteli. Bowman zaváhal, nepochyboval o moci svých temných pánů, avšak zuřivost, kterou zahlédl v těch zelených plamenech, jej překvapila. Tohle přece není zlomený a vyhnaný pán Black Templu, jak slibovali. Postavit se jemu by bylo čiré šílenství! Musím utéct!

Gul´dan se jen ušklíbnul. Několika rychlými gesty převzal vládu nad portálem a ukončil zaklínadlo. „To já jsem Dark Portal stvořil, hlupáku! Nemůžeš mě porazit mou vlastní magií. Mě nemůžeš utéct!“

„Myslíš, že se ti vzdám, Gul´dane?! Nikdy! Sha jsou silní, porazil bych tě kdykoliv,“ vykřikl Bowman.

Gul´dan se jen lehce pousmál. Na tuhle chvíli jsem čekal!

Byl to urputný boj, avšak přesile nemohl ani Shaelf vzdorovat dlouho. Trollí lovec Vilda zpomalil Bowmanův nápřah sítí a v tu samou chvíli jej zasáhla nemrtvá královna Nexus. Shaelf zavrávoral. To krátké zaváhání stačilo králi orků, Fritolovi, aby zasadil smrtelnou ránu. Poslední, co Shaelf zahlédl, byl plápolající Ashbringer vedený trollím hrdinou a jeho tělo padlo bezmocné na dlažbu Black Templu.

 

Shaelfové byli poraženi a s nimi pominula i temná hrozba z minulosti. Avšak osud je nevypočitatelný. Daly se do pohybu mnohé síly, o nichž hrdinové ještě netuší.

Maiev Shadowsong sledovala armády, jak slaví vítězství. Jistě, Shaelfy bylo nutné zastavit. Avšak za jakou cenu?! Milostivá Elune, jakou sílu jsme to probudili. Nebylo pouze jedno zlo vyměněno za jiné, mnohem děsivější?