Azeroth 2022


Inspiromat

Azeroth je akce, na které se dá s kostýmy nejvíc vyhrát. Nikde jinde nejde udělat tak velký showoff - LH je sice prima, ale nikdo krom znalců neocení stehy kostěnou jehlou.

Z žádné akce nedostanete na fejsbůky a instáče fotky, kde si tolik lidí z vašeho okolí řekne "hej, to je boží, tohle bych nedal"!

Warcraft miluje barevnost, kreace na hlavách a ramenou, velké zbraně. Nejulítlejší kreace, kterou jste vždycky chtěli zkusit - ale báli jste se, že to fakt neprojde? Azík, Azík a jedině Azík! Ocasy, křídla, kopyta,  svatozáře, rohy, vyvalený sixpacky nabarvený na fialovo, minispoďárky se šupinami (glorious breastplate!) - Warcraft to má všechno a ještě spoustu navíc.

Pinterest, WoWko i ten film jsou kámoši plní inspirace. Konzervativním jedincům stačí i Google a fráze "warcraft cosplay".

Do kostýmů není třeba narvat roční plat - i s kašírem, linem nebo nerozlučnou trojkou Hokejka, EVA a Stříbrná páska jde udělat spousta krásy.

Jo a Warcraft je trochu hambatej - (nejen) dámy, slečny, pokud se budete chtít odvázat, puritány, kterým vadí kolínko, tu nenajdete ;)

 

"NENE" sekce

- Horda nejsou skřeti nebo hromada kůží

- Undeadi nejsou metalisti a staré hadry "co zbylo z kostýmu po 15i letech"

- Aliance nejsou klasičtí rytíři, prošívkáři a "teplákoví tunikáři"

- Bloodelfové nejsou všichni teplí tolkienovští elfi:)

 

"Jojo" sekce

Forsaken

Ladění do fialové, "felu", nebo jiného zeleného slizíku. Lebky a motiv (ne)smrti je denní chleba. Kápě a stíny, děsivý mrtvolný vzhled, cokoliv, co vzbudí strach v nepřátelích. Bílé/šedé/světle barevné vlasy. Kosti, kosti, kostičky...

 

 

 

Horda

Horda miluje červenou barvu v kombinaci s přírodními materiály. Hordí válečník se nerad oblékne do hadrů, ve kterých mu zabili už 4 předchozí generace rodiny - Horda má status, hrdost. Rohy, peří, cokoliv co udělá válečníka větším, hrozivějším, je vítáno!

Horda je frakcí šampionů, ne šedých lesních myší!

 

 

Krvaví elfové 

Krvaví elfové jsou především sliční. Na KP určitě dlouhé uši, nebo pokrývku hlavy, která ty naše lidské schová. Když si přešijete svoje do špičky, uznáme to - nemusí být dlouhé ;)

Krvaví elfové milují kombinaci červené a zlaté a vše, co se leskne a je prudce elegantní.

 

 

Aliance

Aliance miluje modrou (Night elfové fialovou a zelenou). Kombinace rytíře a hoplity pro Stormwind (helmy!) je super. Aliance je zároveň nejhravější frakce - nikde jinde nejde najít tolik různých stylů kostýmů a zbrojí.

 

 

 

MIX - z minulých ročníků

 

"obecné KP"

- Wowko miluje velká nepraktická ramena

- KP by mělo mít nátepníky, rukavice výhodou

- málokdo ve WoWku má úzké pásky

- čím větší zbraň, tím větší....respekt ;)

- KP má něco na hlavě - helmu, čelenku, tiaru, kápi...

- KP miluje svoji frakci a její znak nosí viditelně a hrdě.