Azeroth 2024


Inspiromat

Azeroth je akce, na které se dá s kostýmy nejvíc vyhrát. Nikde jinde nejde udělat tak velký showoff - LH je sice prima, ale nikdo krom znalců neocení stehy kostěnou jehlou.

Z žádné akce nedostanete na fejsbůky a instáče fotky, kde si tolik lidí z vašeho okolí řekne "hej, to je boží, tohle bych nedal"!

Warcraft miluje barevnost, kreace na hlavách a ramenou, velké zbraně. Nejulítlejší kreace, kterou jste vždycky chtěli zkusit - ale báli jste se, že to fakt neprojde? Azík, Azík a jedině Azík! Ocasy, křídla, kopyta,  svatozáře, rohy, vyvalený sixpacky nabarvený na fialovo, minispoďárky se šupinami (glorious breastplate!) - Warcraft to má všechno a ještě spoustu navíc.

Pinterest, WoWko i ten film jsou kámoši plní inspirace. Konzervativním jedincům stačí i Google a fráze "warcraft cosplay".

Do kostýmů není třeba narvat roční plat - i s kašírem, linem nebo nerozlučnou trojkou Hokejka, EVA a Stříbrná páska jde udělat spousta krásy.

Jo a Warcraft je trochu hambatej - (nejen) dámy, slečny, pokud se budete chtít odvázat, puritány, kterým vadí kolínko, tu nenajdete ;)

 

"NENE" sekce

- Horda nejsou skřeti nebo hromada kůží

- Undeadi nejsou metalisti a staré hadry "co zbylo z kostýmu po 15i letech"

- Aliance nejsou klasičtí rytíři, prošívkáři a "teplákoví tunikáři"

- Pandy nejsou sedm samurajů v kimonu a klobouku

 

"Jojo" sekce

Forsaken

Ladění do fialové, "felu", nebo jiného zeleného slizíku. Lebky a motiv (ne)smrti je denní chleba. Kápě a stíny, děsivý mrtvolný vzhled, cokoliv, co vzbudí strach v nepřátelích. Bílé/šedé/světle barevné vlasy. Kosti, kosti, kostičky...

 

 

 

Horda

Horda miluje červenou barvu v kombinaci s přírodními materiály. Hordí válečník se nerad oblékne do hadrů, ve kterých mu zabili už 4 předchozí generace rodiny - Horda má status, hrdost. Rohy, peří, cokoliv co udělá válečníka větším, hrozivějším, je vítáno!

Horda je frakcí šampionů, ne šedých lesních myší!

 

 

Pandareni 

Pandareni milují klid a pohodu v životě - a barvy v odívání. Jednoduché kimono si vezmou na lože, přes den ale chtějí zářit.
Masivní nefritový opasek, říkáš? A mohu si vzít dva?

 

 

 

Aliance

Aliance miluje modrou (Night elfové fialovou a zelenou). Kombinace rytíře a hoplity pro Stormwind (helmy!) je super. Aliance je zároveň nejhravější frakce - nikde jinde nejde najít tolik různých stylů kostýmů a zbrojí.

 

 

 

MIX - z minulých ročníků

 

"obecné KP"

- KP je hrdé, že na oblečení kostýmu potřebuje pomoc!

- Wowko miluje velká nepraktická ramena

- KP by mělo mít nátepníky, rukavice výhodou

- málokdo ve WoWku má úzké pásky

- čím větší zbraň, tím větší....respekt ;)

- KP má něco na hlavě - helmu, čelenku, tiaru, kápi...

- KP miluje svoji frakci a její znak nosí viditelně a hrdě.