Azeroth 2018


Cizí postavy (CP)

Zde najdete informace k CP, co jsou zač a jaká letos můžete potkat.

CP Skupiny

Plamenná legie (démoni)

Plamenná Legie pod vedením Archimonda se přesunula na Broken Shores. Ničí vše co jí stojí v cestě a zůstává za ní jen zkáza a zmar. Říká se, že zde na ostrovech pátrají po hrobce Sargearase. Pokud jej oživí, celý svět padne pod jejich nadvládou.

Earthen Ring    

Uskupení šamanů, kteří se snaží nastolit rovnováhu přírody. Nijak zásadně nezasahují do dění v hmotném světě. Hledají moudrost živlů a duchů předků. Každého, kdo k nim přijde vyhledat kus této moudrosti, vřele přivítají. Všem, kteří jsou oddaní duchovní cestě, nabízejí požehnání živlů.

Venture Co.

Goblinní společnost Venture. Co je k nalezení všude. Tahle parta goblinů jde pro zisk kamkoliv, žádná rudná žíla, relikvie, dávný poklad anebo naditý měšec před nimi není v bezpečí. Neustále něco kutí a vynalézají. Jejich dílny pravidelně vybuchují, na což si už všichni zvykli. Naopak pokud sousedi obden neuslyší výbuch, chodí se ptát, zda jsou všichni zdrávi.

Moonelfové

Dosud neznámá rasa elfů, kteří obývali Suramar. Příchod démonů jim obrátil život naruby. Démoni zničili magickou bariéru, která město Suramar chránila a zároveň představovala životadárnou energii pro magickou studnu Nightwell. Bez studny začínají moonelfové nejprve blouznit a po čase umírají.

Jsou to čistokrevná magická stvoření. Mají pleť s nádechem do fialové. Stejně jako ostatní elfové mají velmi dlouhé špičaté uši. Oblékají se do fialových rób.

Kultistky

Kult Twillight Hammer má dlouhé prsty a dosáhne až na Broken Isles. Čarodějky, které ke kultu patří, se vyznají v temné magii, kterou odsuzují dokonce i někteří warloci. Před časem se kultistky spolčily s Gul´danem, který je naučil jak ovládat magii felu. Nečistou fel magii si vyloženě oblíbily, proto místo tradiční fialové, oblékly felově zelené ozdoby a šperky.

Kult je velmi uzavřený, nikdo neví, jaké jsou jeho cíle. Je ale známo, že zahrávat si s čarodějkami končí zle.

Darkmoon Faire

Na Broken Isles ale nepřijíždí jen boovníci a zloději, dorazili také kejklíři. Chtějí si vydělat nějaký ten stříbrný pan a trochu potěšit místní, ay zapomněli na nelehkou budoucnost. Sebou přivážejí kouzla, triky, ale také artefakty. Vyvěští vám z karet, prodají amulet proti zlým snům, ale třeba také poskytnou cenné informace z pevniny. Jako každý kejklíř i tihle jsou falešní jak pětník, tak pozor, co jim budete věřit.

 

Ostatní postavy

Pudge 

Věčně hladový hnus, jehož největší láskou se stalo kulinářské umění kuchařské – kdo ví, co vše se nachází v jeho věčně bublajícím kotlíku?

Knihovník Garren

Nezaměnitelný protiva v mnišské kutě, co už snad poslední století nevystrčil nos z knih. Svět ho zajímá jen, je-li dostatečně popsán v atlasu. Zvědavcům je ochoten propůjčit znalosti. Analfabeti, kteří ale neumějí číst, by mu vůbec neměli chodit na oči.

Chen Stormstout          

Věčně nachmelený pandí hospodský. V jeho krčmě je neustále co pojíst a popít. Máš-li hlad, za pár panů tě tady čeká královská hostina.

Alchymista Jaiden Trask             

Pravý mistr lektvarů a alchymie - v jeho laboratoři je možné vytvořit téměř cokoliv, avšak některé vedlejší účinky poněkud předčily očekávání.

Obchodník Cornelius Crispin

Postarší vetešník, který prodá i to co nemá. Hledáte-li amulety, artefakty, srdce valkýry, informace nebo si chcete trochu přivydělat, zastavte se v jeho krámku.

Stavitelka Bixxie Rocketsocket

Světoznámá budovatelka opevnění. Pod jejím vedením vyrostly ty nejroztodivnější stavby, jaké svět viděl. Na Broken Shores dohlíží na stavební práce na městech armád. Nikdo přece nechce, aby radnici chyběla nosná stěna nebo, nedejte bohové, stála rovně.

Helya

Tajemná bytost, kterou všude doprovází její věrná valkýra. Helya je padlá královna valkýr. Dokáže procházet oponou mezi světy a cestovat do jiných světů. Každému, kdo má dost odvahu a málo rozumu, umožní procházet mezi světy s ní. Kolují ale děsivé historky o těch, kteří se nikdy nevrátili nebo se vrátili šílení.