Azeroth 2018


Kdy a kde bude Azeroth 2018

Tento ročník Azerothu se bude konat od pátku 3.5. do neděle 5. 5. 2019

Prolog 2018 Epilog 2017


Epilog 2017

Epilog léto 2017

Od chvíle, kdy armády aktivovaly Altar of Storm, byla celá obloha v jednom ohni. Nebe křižovaly blesky a vítězné armády Aliance se šikovaly k poslednímu výpadu. Stará horda byla rozprášena, král orků padl rukou samotného Variana. Zbylé jednotky staré Hordy přísahaly věrnost Sylvannas. Vojsko znovuzrozené Hordy i Aliance postupovalo sebejistě dál. Dnes se jim jistě podaří zatlačit Plamennou legii zpět a uzavřít navždy portál.


Varian, král Stormwindu, se rozhlédl po bitevním poli. Mnoho jeho vojáků padlo, nemálo jich bylo zraněno a proč to všechno? Kvůli touze po moci. A dnes to všechno skočí! Ukončí tuto zpropadenou válku a vrátí se domů jako hrdinové. Na kratičký okamžik pocítil radost z vítězství a hrdost nad svými vojáky. Není věrnějších mužů, než těch z Lordaeronu, pomyslel si.
Pohlédl na kopec na obzoru. Proti blýskající obloze se rýsovalo několik zahalených postav. Tak před těmhle nás Medivh varoval?! Na ostrém skalisku stáli kultisté. Proti nim učenci z Kirin Tor a mágové z Guldan´s Hand podnikali celé dlouhé dny tajemné rituály. Nyní se zdáli být bezbranní! Jen skupina napůl šílených kouzelníčků.
Varian sevřel v rukách kladivo. Teď nadešel čas odplaty. Za všechny padlé bratry ve zbrani, všechny vypálené vesnice, za zničenou budoucnost Outlandu a za nekončící konflikt mezi řádem Arkany a chaosem Felu.

Po jeho boku se objevil obrovský panter, na jeho hřbetě seděla Allerie, velitelka Krvavých elfů: „Je čas ukončit válku, můj pane!“ Oba vyrazili. A za nimi jejich vojsko.
Zdálo se, že je už žádná síla nezastaví. Válečníci a paladinové se nemilosrdně probíjeli záplavou démonů. Mágové díky náramků pánů živlů získali netušenou moc. S pomocí samotné energie země zatlačovali zbývající démony až na okraj portálu a dál do nicoty. Bojištěm se ozývali poslední rány, bitva skončila.


K portálu přistoupil nejvyšší šaman, přímo do srdce portálu zasadil výhonek stromu života. Tímto byla cesta na Outland pro Plamennou legii jednou provždy uzavřena. Dřív se celý Outland obrátí v prach, než by se démonům podařilo překonat tuto pradávnou ochranu.
Z kruhu kultistů na obzoru ozval hluboký nelidský smích: „Myslíte, že to tímhle končí? Vy červíčci nezmůžete nic proti moci Sargearase! Vážně doufáte, že vaše ubohé snahy naruší plány Legie a záměry nejvyššího?“
Nebylo pochyb! To je Archimonde, generál démonů. Varian už se chystal vyrazit, když mu na rameno dopadla něčí ruka. „Zadrž, šel by sis jen pro smrt.“ Medievh měl vskutku zvyk objevovat se nečekaně.
Archimonde vyprsknul: „Podívejme se, samotný Strážce Tirisfalen, můj pán Sargeras se už těší na setkání s tebou. A teď, když mě omluvíte, mám nějaké neodkladné záležitosti. S Outlandem už jsme hotovi, avšak Azeroth, ten nám může nabídnout opravdu neobyčejná překvapení“.


Akolyté stojící okolo generála dokončili mantru a zmizeli.
Varian se rychle vzpamatoval: „Medievhe?! Je možné, že chystají výpad na Azeroth?!“
„Možné je všechno, můj králi, nepochybně to brzy zjistíme,“ odpověděl ponuře čaroděj.