Azeroth 2024


Rozložení armád

Forsaken - nemrtví

Pandareni - pandareni

Aliance - lidi, gnomové, worgeni, trpaslíci, dranei, noční elfové

Horda - orkové, taureni, trolové, goblini, krvaví elfové

 

Pro zobrazení popisu klikněte na jednu z armád.


Forsaken

Pandareni

Aliance

Horda


Horda

Orčí sekera se znovu spojila s trollím kopím a pandareny. Válečníci těchto ras znovu obnovili svá spojenectví. Dokáží Garrosh a Vol'jin překonat rozdílné pohledy na divokou minulost a kráčet znovu bok po boku proti svým nepřátelům?

Trollí bratrstvo

Původ

Orčí domovinou byl úrodný Draenor, svět ze kterého se po katastrofě stal pustý Outland - orkové se tedy vydali hledat novou domovinu a prošli skrz Dark portal na Azeroth, kde potkali válečníky dávných Trollích říší. Obě rasy navázaly těsné spojenectví které byla přerušeno pouze během expedice na Pandarii a pronásledování následovníků Sha. Tvrdí se, že trollí rasa je se svou více než 16 tisíc let starou historií kmene Zandaralari jednou z nejstarších inteligentních ras na Azerothu.

Vzhled

Orkové jsou robustní a masivní válečníci se zelenou kůží a vzhůru zahnutými špičáky. Trollové jsou charakterističtí modrou kůží, dlouhýma rovnýma ušima a výraznými kly. Obě rasy preferují přírodní materiály (kůže,látky, zvířecí doplňky).

Chování

Orkové jsou prchlivý válečníci, snadno se rozčilují a je velmi těžké s nimi vyjednávat. Trollové jsou více zdrženliví a zákeřní, málokdy dávají najevo své emoce. Jakmile však získáte jejich důvěru, jsou většinou velmi čestní a věrní spojenci, opačný výsledek jednání většinou zjistíte až podle úderu sekerou anebo podle probodnutí kopím.

Vůdce frakce

Garrosh Hellscream je ctižádostivý orčí válečník, vedoucí Hordu pevnou rukou a nemaje slitování s žádným odpůrcem. Vol'jin je na druhou stranu spíše vychytralý a vyčkává, jak se situace vyvine. Společně tak tvoří nebezpečnou dvojici, které není radno se postavit

Výstroj

Orkové jsou národem válečníků,jejich zbroje jsou tomu přizpůsobené - obsahují spoustu klů zabitých zvířat, ostrých výstupků a nejsou příliš zdobené. Trollstvo nosí celém těle spoustu drobných korálků, řemínků, amuletů, relikvií a ornamentů pro různé náboženské rituály. Pro obě rasy je taktéž výrazné klanové označení - tabardy, vlajky a znaky s dominantním znakem Hordy.

Výzbroj

Orkové preferují pádné zbraně - sekery, kladiva, ať už obouruční anebo jednoruční se štíty, Trollové jsou příznivci vrhacích i bodacích kopí a menších, lehkých pohyb neomezujících štítů. Obě strany spíše než na arkánní magii dají spíše na šamanismus a druidismus.

Inspiromat Hordy