Azeroth 2024


Rozložení armád

Forsaken - nemrtví

Pandareni - pandareni

Aliance - lidi, gnomové, worgeni, trpaslíci, dranei, noční elfové

Horda - orkové, taureni, trolové, goblini, krvaví elfové

 

Pro zobrazení popisu klikněte na jednu z armád.


Forsaken

Pandareni

Aliance

Horda


Aliance

Spojenectví lidské metropole Stormwind a trpasličí bašty Ironforge je stále už od prvních válek. Čestní, disciplinovaní, vycvičení - spojené jednotky lidí a trpaslíků mají nyní možnost vytvořit tolik potřebný opěrný bod i na Outlandu.

 

Nemrtvá expedicePůvod

Pocházející z Východních Království, kde založili svých 7 městských států, z nichž nejvýznamnějším je Stormwind. Výrazných úspěchů dosáhli zejména v oblasti magie Arkánů a náboženských záležitostech. Temnou skvrnou historie lidstva je pád Arthase Menethila, jenž je nyní spíše znám pro svůj současný titul Krále Lichů. Trpaslíci jsou rasu stejně starou jako země sama a jejich bašta Ironforge nikdy nepadla do rukou nepřátel.

Vzhled

Ve srovnání s ostatními rasami Azerothu je ta lidská spíše drobnější a středně vysoká. Preferují kovové zbroje, které pomáhají chránit jejich tělesnou schránku, které udržují ve vysoké čistotě a kvalitě. Rodovou barvou hlavního města je zlatá na modrém podkladu, což bývá nejčastější motiv jejich oblečení. Trpaslíci jsou vzrůstem menší,avšak velmi mohutní s velkou oblibou v těžkých zbrojích.

Chování

Lidské posádky jsou charakterizovány důslednou uspořádaností hraničící až téměř s uniformitou jednotlivých bází. Je to rasa velmi otevřená a důvěřivá. Jejich krátká životnost je však vyvážena vysokou mírou reprodukce. Na rozdíl od trpaslíků,kteří se dožívají několikanásobně vyššího věku, avšak vychovají mnohem méně potomků. Narozdíl od zbrklých lidských spojenců jsou trpaslíci uzavření a velmi konzervativní.

Vůdce frakce

Varian Vrynn, současný vládce Stormwindu pomohl svému lidu otřepat se ze zrady korunního prince Arthase a znovu se stát důvěryhodnou frakcí. Ačkoliv rozený diplomat, jizvy na jeho tváři hovoří o nesnadné minulosti jeho vlády.

Výstroj

Jak již bylo řečeno výše, lidské jednotky používají modrou a zlatou - a to jak na kovaných zbrojích tak i na látkových tabardech či mágských rouchách. Ačkoliv by mohli připomínat zbrojnoše ze středověkých dob planety Země, je na nich vždy jasně rozeznatelné, ze kterého že jsou světa. Znakem trpaslíků je sice zeleno-zlaté kladivo Ironforge, avšak dokud jsou součástí lidské armády, mají na sobě vždy tradičního aliančního modrozlatého lva.

Výzbroj

Lidská rasa je známa svou univerzálností, přesto raději inklinují k mečům než k sekerám, paladinové spíše preferují drtivá kladiva a střelci spíše sáhnou po kuši než po luku. Trpaslíci jsou známí milovníci seker a kladiv, ze střelných zbraní pak velmi holdují střelnému prachu.

Inspiromat Aliance