Azeroth 2024


Rozložení armád

Forsaken - nemrtví

Pandareni - pandareni

Aliance - lidi, gnomové, worgeni, trpaslíci, dranei, noční elfové

Horda - orkové, taureni, trolové, goblini, krvaví elfové

 

Pro zobrazení popisu klikněte na jednu z armád.


Forsaken

Pandareni

Aliance

Horda


Forsaken

Nemrtví vládci Lordareonského podzemí vyráží na další expedici. Znovu se pokusí obstát ve věčných bojích o své místo nejen ve světě Azerothu. Co pobouřilo samotnou královnu banshee natolik, že opustila své sídlo a vydala se na tento pustý svět Outlandu? Je možné že původní domovina orků ukrývá odpovědi na další otázky ohledně osudu její duše?

 


Ogrimmarská legiePůvod

V dobách, kdy Arthas se svou Pohromou pustošil svět, se část nemrtvých oddělila pod vedením Lady Sylvanas, královny bánší. Nazvali se Forsaken a obsadili ruiny dřívějšího hlavního sídla lidí, Lordareonu. Zabydleli stoky kdysi pyšného města a nazvali je Undercity.

Vzhled

Forsaken nejsou klasické oživlé kostry nebo nemyslící zástupy zombií. Jedná se o zesnulé, kteří se rozhodli neopustit tento svět, a tudíž jsou to spíše mrtví tvorové oživení v různém stádiu rozkladu. Do jejich řad také patří ghúlové, bánší, obří hnusy, tajemní warloci, akolyté.

Chování

Vzhledem k tomu, že největší starosti života již mají za sebou, jsou myšlenky Nemrtvých jen těžko odhadnutelné. Na jednu stranu je netlačí vidina zesnutí, na druhou stranu vědí, že po ztrátě neživota, který jim dosud zbývá, už na ně nic jiného nečeká. Temnota a prázdnota tak z Forsaken dělá tak trochu mystickou rasu, pokud pomineme hnilobný zápach a poněkud rozložený vzhled.

 

 

 

 

Vůdce frakce

Lady Sylvanas Windrunner, dříve přední hraničářka a ochránkyně Quel’Thalasu, byla zabita a posléze temnými silami Krále lichů Arthase znovu přivedena na tento svět jako královna bánší. Jen ona ví, kolik sil a bolesti ji stálo vymanit se z područí padlého prince a nyní vede neúnavné tažení za jeho zničení a postavení svého lidu na (nad) úroveň živým.

Výstroj

Jelikož Forsaken nikdy nemají nouzi o nové rekruty, není jejich pozornost příliš směřována na stav brnění. Většinou je jejich největší starostí, aby všechny části těla držely pohromadě, což se někdy dá spravit několika stehy, ale často tomu tak není a nějaká ta část těla spíše visí anebo chybí úplně. Pozastavený rozklad se tak místo na duši projevuje spíše na těle a oděvu.

Výzbroj

Nemrtví mají ve svých rukách většinou nadlidskou sílu, ale je zapotřebí hlídat si přílišnou akceleraci, aby daná končetina setrvačností nepokračovala oddělena za směrem úderu. Proto Forsaken většinou volí spíše ostré čepele, v případě ghúlů drápy a v případě obřích Hnusů je vlastně úplně jedno, čím kosí nepřátele před sebou.

Inspiromat Forsaken