Azeroth 2024

Články

Ze zákulisí Azerothu 2012 Azeroth 2009 - Alixa Azeroth 2009 - Miki Azeroth 2009 - Deranius Ze zákulisí Azerothu 2008

Azeroth 2009 - Deranius

Je to již větší odstup, takže nedám dohromady detaily ale pár základních faktů, které by vám třeba mohli pomoci anebo taky ne jsou zde.

Myslím, že největším problémem byla nevyváženost jednotlivých stran. Nejsem si jist, zdali s tím můžete jako organizátoři mnoho dělat, když se nedostaví většina felorků a KaelThasovců, ale hře to dle mého velmi ublížilo. Nevím, jestli je vhodné dělat nábor v několika vlnách a spouštět vždy další až se naplní stavy obou stran, ale je to možná jedno z řešení. Chápu však, že pro člověka s kostýmem za 5000 na určitou roli je velice stresující, když se nevejde do své army.

AD vsuvkové hry:
Osobně považuji za velmi zábavné, na Azeroth rozhodně patřící. Pokud někdo říká, že je to víc o běhání než o boji, má možná pravdu, nicméně tvrdých bitev, kde si rozbíjíme škopky o stošest je hafec. Azeroth a svět wow je z principu hravý. A hry co byly letos, byly do jedné povedené, snad až na možnost vymyšlení univerzální taktiky u bitvy bludišti. (Nicméně tu  možnost měly obě strany).

Jedinou kritiku co jsem zaslechl, byla snad od lidí, že v těch zbrojích prohrávají, protože jsou to hry na bázi běhání a jim zbroj nedává žádný bonus. (Pokud je to časově možné, ať je tam někdo kdo jim dá menší bonus za pravý a od pohledu těžký plech, pokud to možné není) kašlat na to, oni se s tím srovnají

Příběh:
Vím, že jsou i zastánci jednoduché linie nezdržující bitvu. Já patřím k té druhé části, co má příběh ráda. Osobně se mi hodně líbili linie pro postavy a armády dva i tři roky zpět. (Sice zuří bitva, ale do toho zcela v duchu Frozen throne pobíhá Illidan a za ním Maiev Shadowsong, či linie lesních elfů se záchranou stromu a na závěr KelThuzadův podraz -parádní). Co je podle mě největší problém- nesmí to být pouze pro jednoho. Protože letos byli bohužel některé úkoly). Třeba u Revenantů či Taurenů pouze pro pár vyvolených a zbytek by se nudil, stejně jako loni šli za KelThusadem pouze tři: Já, Velen a Gelbin) . Tak jsem je radši posílal do boje, čímž zase přišli o to dění. (Upřímně zas musím říct, že letos o něj rozhodně ne všichni stáli, takovej Argon z toho určitě na větvi nebude. Zato loni si armáda celý quest s obnovou stromu pěkně užila i po stránce RP.)

Kostýmy KP
Už jsem psal a jistě ne sám, že to nebylo dobré. Už jsi i psal, že to tak přístě nebude, tak to nemusím dál rozebírat.

Skilly
Rozumně napsané, ty nasírací byly odstraněny, ty použitelné zůstaly. Mělo by být zdůrazněno v popisu settingu, že jde o bitvu, kde nemusíte koupit jen zranění zbraní a ano, může se vám stát, že vás někdo v boji reálně horší vykombí skillem. Komu to vadí, až si počká na B5A, Pellenor, Troju atd. Tam všude si žádné skilly neškrtají.

Celkově
Osobně od Azerothu očekávám pohodovou bitvu, kde pokud už si lidé něčím masírují ega, tak krásnými kostýmy. Tuhých řeží je jak sem již psal dost. Pro mě byl vrcholem Azeroth 2009, kde se mi sešla velice hrající armáda, dobří protivníci a hezký příběh.

Na další ročník se těším a pokud by jste ode mě cokoliv potřebovali a bude to v mých silách, určitě se ozvěte.